Keď vypadne elektrina

Nedávno som sa s našim klientom rozprával o tom, čo sa stane, keď im vo firme vypadne elektrina. Nech sme sa na to pozerali akokoľvek, dospeli sme k záveru, že v zásade nič nefunguje. Databázový softvér, e-maily, internet. To všetko nevyhnutne potrebujú a výpadok prúdu zastaví celú produkciu. Faktom je, že ak naozaj vypadne elektrina na dlhšiu dobu, tak sa s tým dá tažko niečo urobiť (aj keď sú isté riešenia).

No oveľa častejšie sa stretávam so situáciami, keď prestane fungovať jeden počítač a obvykle ani tá elektrina nie je príčinou, ale skôr problém so samotným PC. Čo sa v takej chvíli stane? Pracovník v danej firme nemôže nič urobiť a jeho práca stojí.

A tu je veľmi dôležitá rýchlosť. Čím skôr jeho počítač bude fungovať, tým rýchlejšie sa jeho produkcia obnoví. Ak sa na to pozeráme z opačnej strany, čím dlhšie bude počítač nefunkčný, tým viac času a v konečnom dôsledku aj peňazí to bude firmu stáť.

Viete, koľko vás stojí jedna hodina bez funkčného počítača?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>